כניסה להורים 

קורסים והשתלמויות מקצועיות

נושא
פירוט
תקציר
תאריכים
1
ניהול פיננסי של גן הילדים
ההרצאה תעסוק בתכנון, תיעוד ובקרה של תזרים הכנסות והוצאות בגן
מרצה: זאב נחמיאס רו"ח מתמחה בניהול פיננסי בגני ילדים  
2 הולכים על בטוח - יוצרים סביבה בטוחה לילדי הגן, המעון והמשפחתון
ההרצאה תאיר את עיננו לסביבה בטוחה יותר בגן הילדים. מה הם נקודות התורפה והיכן יש לשים דגש רב יותר בתחום הבטיחות בגיל הרך בגן הילדים
מרצה: מאיר זייפלד - ממונה בטיחות מוסמך למוסדות חינוך וגני ילדים
3 עבודת צוות הרצאה -  מהות ההון האנושי בגן, כיצד נקלוט עובדים, נשבצם לעבודה, נערוך הגדרה לתפקידם, נעריך את עבודתם  וכיצד נשמור עליהם לאורך זמן עבודת צוות הינה אחת מן המרכיבים החשובים ביותר בניהול הגן שיש לקחת בחשבון. כאשר עבודת הצוות היא בעלת מאפיינים איכותיים העבודה הגנית הינה מקצועית יותר ורמת התרומה לילדים עולה בהתאמה. ההרצאה תעסוק באופנים שבהם ניתן להשביח את העבודה המשותפת בכלים ניהוליים מדויקים ויעילים.
4 ניהול משברים  סדנה- ניהול משברים, פתרון קונפליקטים, ניהול תיק עובד בגן הילדים מתרחשים פעמים רבות תהליכים שיוצרים קונפליקטים. בין צוות העובדים לבין עצמו, בין צוות העובדים להנהלת הגן ובתוך הצוות בנושאים הנוגעים לדילמות מקצועיות בטיפול בילדים. בסדנה זו נכיר חלק נוסף של ארגז הכלים הניהולי. כלים שמאפשרים לאנשי הצוות וההנהלה לנהל באופן שקול ואחראי את הדילמות והקונפליקטים הפנימיים. כמו כן נכיר כלים ניהוליים למניעת קונפליקטים.
5 עבודה בקבוצות בגיל הרך הרצאה- מדוע קבוצות, כיצד נארגן קבוצות בשגרת הגן, מהם תכני הפעילות ודרכי התיעוד וההערכה מענה מקצועי מיטבי, דורש מאיתנו עובדי החינוך בגיל הרך להכיר היטב כל ילד וילד, לעמוד על צרכיו ולתת להם מענה. חיי הילד בגן מתרחשים בתוך הקבוצה הכוללת של הילדים, בקבוצות קטנות ומשתנות ובמשחק ופעילות פרטנית. ההרצאה תעמוד על הכוח של הפעילות בקבוצות קטנות לתת מענה חינוכי ודידקטי לצרכי הילדים.  
6 תוכנית אישית
לילדים בגיל הרך
הרצאה- מתי נזדקק לתוכנית אישית עבור ילד, כיצד נבנה מטרות, כיצד נבנה את השותפות עם ההורים. ניהול תיק אישי תוכנית אישית הינה מענה מובנה לצרכים של ילד/ה שאינם תואמים את הצרכים הקבוצתיים בתקופה ספציפית ובתחומים מסוימים. בהרצאה זו נכיר מאפיינים של ילדים שזקוקים לתוכנית אישית, נבין את העקרונות שבבסיס השיטה הפרטנית ונציג דוגמאות לבניית תוכנית אישית. כמו כן נרחיב ונראה כיצד בניית תיק אישי לכל ילד/ה מאפשר לנו לעקוב אחרי ההתקדמות האישית וליצור שיתופי פעולה ורצף בין הבית לגן.
7 תקשורת עם הורים הרצאה - מידתיות וגבולות בתקשורת. מאפייני תקשורת טובה, עקרונות ניהול שיח עם הורים תקשורת טובה הינה תקשורת אמפטית כלפי האחר. תקשורת טובה הינה תקשורת שבה יש גבולות ידועים שנשמרים על ידי הצדדים. בהרצאה זו נכיר את המאפיינים של הקשבה פעילה וניהול השיח עם הורים ועם הצוות הגני. מה צריך להיות שם כדי שהשיחה תהיה משמעותית ומועילה לכל הצדדים.
8 תקשורת עם ילדים הרצאה ותרגול סדנאי – מהם עקרונות השיח הנכון עם ילדים. מודל אני בוגר הורה בשיח לשיח בין מבוגר לילד יש כוח רב בבניית השפה והחשיבה של הילד/ה. מודעות למאפייני השיח, מאפשרת לנו להבין כיצד עלינו לשוחח עם הילדים, או כמתווכים את העולם החיצוני והפנימי עבור הילד. בהרצאה ובתרגול הסדנאי, נכיר מאפייני השיח האמפטי, המתווך ונתרגל מיומנויות שיח אלה דרך מודל של תקשורת חיובית.
9 אני מאמין וחזון החינוכי הרצאה – משמעות כתיבת האני מאמין להתנהלות השוטפת של הגן, כיצד נבנה מסמכים אלה וכיצד נעזר בהם בבניית מותג הגן וניהולו "אני מאמין" חינוכי ובעקבותיו רציונאל חינוכי הם חוליות חשובות ביותר בעמוד השדרה הגני. אם נדע לנסח לעצמנו את השאיפות, החלומות והמאווים החינוכיים והעסקיים שלנו, נוכל להציב מטרות להשבחת הגן. גן איכותי הוא גן הפועל מכוח החשיבה של הארגון ולא מכוח השגרה. בהרצאה זו נציג כלים בסיסיים לבניה ולניסוח ה"אני מאמין" הגני, תוך בדיקה חוזרת של החלום הראשון להקמת הגן, כברת הדרך שעשה הגן וייחודיותו.
10 ניהול השיווק והפרסום הרצאה תבחן את העקרונות המאפיינים של שיווק ופרסום גני ילדים. בהרצאה יינתנו כלים כיצד נשמר את השיווק לגן במהלך כל השנה בהכוונה לרישום והפיכת הגן למוכר וידוע בקהילה
בהרצאה זו, נבין את יסודות השיווק המסורתיים בגן הילדים, איך הופכים את השיווקי המסורתי לשיווק במדיית האינטרנט. 
נבחן כלים ומערכות לשיווק הגן, הכוללים: בניית מועדון חברים, שימור לקוחות, ופניה ללקוחות חדשים באמצעות המדיה הכותבה והאינטרנטית
11 בניית תוכנית לימודים (חלק א') הרצאה- נכיר את החשיבות ואת העקרונות בניית תוכנית הלימודים השנתית. כיצד נבנה תוכנית מיוחדת לגן שלנו, יוצגו שני מודלים לבניית תוכניות לימוד ונעבור על נושאים אפשריים לשיבוץ בהתייחס להתפתחות הילד תכנון נכון שם את אבני הדרך שעליהם הגן יכול לפסוע בבטחה. תוכנית לימודים שנתית מהווה בסיס נכון ומאתגר עבור הגנן/ת. בהרצאה נציג את המודלים המרכזיים שיוצרים מבנה שלתוכו ניתן ליצוק את התכנים הלימודים. נכיר את תהליך בניית התוכנית ונדגים עקרונות דרך דוגמאות של תוכניות לימוד.
12 בניית תוכנית לימודים (חלק ב') סדנא – נבוא למפגש הסדנאי עם תוכניות לימוד שנתיות שערכנו בעקבות ההרצאה, נבחן אותן ונלמד כיצד נפתח כל נושא למערך של פעילויות המתאימות לגילאים השונים בתכנון שנתי נכון, לאחר שהנחנו את אבני הדרך ובנינו את הנושאים השנתיים הנלמדים, עלינו לצלול פנימה לכל נושא ולהבין איזה למידה והתפתחות הוא מאפשר עבור ההתפתחות הילדית. בסדנה נעבוד דרך התוכניות שהמשתתפות הביאו איתן ונלמד כיצד לפתוח אותן לשם בניית הפעילויות הגניות.
13 ארגון סביבה חינוכית הרצאה+ תרגול- נכיר את עקרונות הבניה של הסביבה החינוכית. מה היא צריכה להכיל וכיצד מארגנים אותה בחלל. נתנסה בארגון מחודש של הגן שלנו בהתאם לעקרונות אלה סביבה החינוכית הינה סביבה שמיועדת במדויק עבור הצרכים ההתפתחותיים של ילדים. לכל חלל בגן יש מטרה חינוכית. הכרות טובה ומעמיקה עם עקרונות הסביבה החינוכית תאפשר לנו לארגן את המרחב הגני באופן מיטבי עבור הילדים. בהרצאה זו נדגים ונתרגל עיצוב של סביבה חינוכית המותאמת לחלל נתון.
14 עיצוב גני ילדים הרצאה- מהם עקרונות העיצוב של גני הילדים בהתייחס למבנה, לריהוט, לצבע וליחסים בין המשתנים המקשטים את הגן המרחב הגני בנוי בהתאמה לצרכים הילדיים. בהרצאה נכיר את המושגים הקשורים לאדריכלות גני ילדים. הכרות עם הרציונאל של בנייה ותכנון חלל כזה מאפשרת לנו למצות את המאפיינים באופן הרמוני ולהיעזר בהם לצורך בניית הסביבה החינוכית.
15 שפות הביטוי האישי בגן (חלק א')- ניהול מוסיקלי הרצאה  תעסוק בארגון התהליכים המוסיקליים ועקרונות הפעילויות בגן. ממה נתחיל בגילאי התינוקות, כיצד נגיש חומר מוסיקלי לפעוטות ומהן עקרונות הפעילויות שנציע ילדי הגן הבוגרים. כיצד נתעד ונארגן את סך הפעילויות השונות ונכוון את הצוות באופן מוסדר ומתוכנן מראש מוסיקה הינה בין תחומי הדעת החשובים ביותר בגן הילדים והיא מקנה ערך מוסף גדול ללמידה ולפעילות הגנית. במסגרת ההרצאה נבין כיצד לנהל את ההתפתחות המוסיקלית של הילדים בגן. למה הם זקוקים ומתי. כך, נוכל להשתמש בארגז הכלים המוסיקליים שלנו באופן יעיל ואפקטיבי יותר.
16 שפות הביטוי האישי בגן (חלק ב') - ניהול הגשת החומרים ועקרונות היצירה הילדית ההרצאה תעסוק בעקרונות הגשת החומרים לילדים בהתאם לגילם. מדוע חומרים ומתי יצירה, כיצד נבנה מערך מאורגן לניהול הפעילות בחומר וכיצד נשלב זאת בשגרת הגן הגשת חומרים פרושה נגיעה בעולם החומרי הסובב אותנו והתנסות ראשונית בעיצוב העולם הזה כרצוננו, תוך שאנו לומדים לעבד ולשלוט על החומרים. התנסות סנסורית חשובה ביותר בגיל הרך המהווה ציון דרך חשוב בדרך הטבעית להבעה עצמית. המפגש יעסוק בעקרונות הגשת החומרים בגן, מה ההבדל בין יצירה והבעה עצמית וכיצד ננהל פעילות איכותית ומדויקת בנושא זה בשגרת הגן.
17 שפות הביטוי האישי בגן (חלק ג') ניהול תנועתי ההרצאה תעסוק בחשיבות התנועה בגיל הרך. מהם עקרונות הפעילות התנועתית שיש להקפיד עליהם. כיצד נוודא שהילדים מקבלים מספיק פעילות תנועתית, כיצד נבנה תוכנית שנתית לניהול הפעילות התנועתית. ילדים לומדים באמצעות תנועה, דרך הפעילות התנועתית הם לומדים באופן יעיל ואפקטיבי על העולם הסובב אותם ועל עצמם. ההרצאה תעסוק בניהול ובארגון הפעילות התנועתית של הגן. נבחין במוקדים חשובים בפעילות זו, נבדוק מתי עלינו להתערב ומתי להניח לדברים להתרחש בעצמם ונכיר את ההישגים המצופים בשלבים השונים של ההתפתחות בגיל הרך.
אימון קבוצתי למצויינות מקצועית (קורס לגננות) 10 מפגשים אימון (אין אפשרות לפחות) המיועדים למימוש חלומות ושאיפות חינוכיים/ניהוליים. הקבוצה תשמש כעוגן ותמיכה ליחיד בבואו להחליט על אתגר חינוכי או שינוי שברצונות להוביל בגן שלו. במסגרת עשרת המפגשים נגבש את הרעיון או הצורך של כל אחת ואחד, נבנה תוכנית פעולה ונגדיר יעדים למימוש, נזהה מקורות לתמיכה ונבנה מסלולים עוקפי מכשולים מזוהים.
 
 
 
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-